Hanwha Vision, uygun fiyatlı Q serisi kameralara yapay zeka tabanlı algılama ve sınıflandırma getiriyor

 Hanwha Vision, uygun fiyatlı Q serisi kameralara yapay zeka tabanlı algılama ve sınıflandırma getiriyor.

 Küresel görüntü çözümü sağlayıcısı Hanwha Vision, AI tabanlı nesne algılama ve sınıflandırmanın Q serisinde artık mevcut olduğunu ve AI'yı hiç olmadığı kadar uygun fiyatlı hale     getirdiğini duyurdu. Yapay zekalı kameralar, derin öğrenme ve yapay zekanın avantajlarını perakende, küçük ticari tesisler, konutlar ve oteller dahil olmak üzere çok sayıda uygulamaya getirir. Dahası, bu yeni Q serisi yapay zekalı kamera serisindeki bazı modeller, olağanüstü görüntü kalitesiyle daha geniş bir görüş alanı sağlayan 4K çözünürlüğe sahiptir. Q serisi yapay zekalı kameralar, yanlış alarmları azaltmanın yanı sıra, önceden tanımlanmış bir alana giren, çıkan ve dolaşan insanları ve araçları algılamak için alan ve çizgi geçişleri için akıllı video analitiği içerir. WiseMD (Wise Motion Detection) teknolojisi, yanlış alarmları azaltmak için çalışan derin öğrenme teknolojisi sayesinde hareket algılama olaylarının operatörlerle daha doğru bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır.Bir dizi olay eylemi, kamera tarafından bir olay tetiklendiğinde operatörlere diğer cihazlarda bildirimler verir, böylece önemli bir uyarıyı kaçırmazlar. Bu bildirimler arasında e-posta, ses klipleri (Tannoy sistemiyle entegre edildiğinde çalınır), FTP, HTTP ve harici alarmlar bulunur.


Kameralar, 2MP, 5MP ve olağanüstü 4K çözünürlüğün yanı sıra gelişmiş Geniş Dinamik Aralık(WDR) özellikleri ve gürültülü, düşük ışıklı ortamlarda hareketi akıllı bir şekilde tanımlamak ve bulanıklığı azaltmak için yapay zeka kullanan WiseNRII gibi bir dizi çözünürlükle birlikte gelir. Ayrıca, genellikle geniş açılı lenslerle donatılmış geleneksel kamera tasarımlarının yarattığı bozulma olmadan doğal görünen görüntüler üreten lens bozulma düzeltme teknolojisinden de yararlanırlar.


İleri düzey siber güvenlik, Q serisi yapay zeka kameralar tarafından yakalanan verilerin kullanıcı ve ağ kimlik doğrulaması, güvenli iletişim, IP adreslerine dayalı erişim kontrolü ve derin şifreleme ile korunduğu konusunda gönül rahatlığı sağlar.Q serisi yapay zekalı kameralar, çözünürlüğü düşürebilecek çizilmelere karşı daha iyi direnç sağlayan sert kaplamalı bir kubbe balonu ile zorlu çevre koşullarına dayanabilir. Kameralar ayrıca, yoğuşmayı önleyen yerleşik bir havalandırma deliği ile nem kontrolüne sahiptir.Kurulumcular için, yeni bir montaj plakası stiliyle kamera kurulumu daha kolay hale getirildi ve bir Wi-Fi dongle kullanılarak yazılım kurulumu sezgisel bir şekilde yapıldı.


Q serisi yapay zekalı kameralar hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: BAĞLANTI