Sepetiniz

Kişisel ihtiyaçlarınıza daha uygun ve hızlı bir ziyaret deneyimi yaşatmak için kişiselleştirilmiş sayfalar sunulabilmesine olanak sağlayan internet çerezleri kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Yangın Alarm Sistemleri; insan sağlığını ve yaşamı tehlikeye atan etmenlere karşı erken uyarı sistemleridir. Doğrudan can sağlığını ilgilendirdiğinden binaların güvenlik ihtiyaçları arasında en önemlileridir. Yangın alarmları ofislerde, fabrikalarda, iş yerlerinde, evlerde ve kamu binalarında bulunur. Bunlar günlük yaşantının bir parçası olarak çalışmalarına devam ederler.

Algılama yöntemi ne olursa olsun, alarm tetiklenirse, sirenler binadaki insanları yangın olabileceği konusunda uyarmak ve tahliye etmek için çalışacaktır. Yangın alarm sistemi ayrıca itfaiyeyi merkezi bir istasyon aracılığıyla uyaran bir uzaktan sinyal sistemi de içerebilir.


Ortamda bir duman veya ısı algılandığında merkezi paneller alarm durumuna geçer ve sirenleri devreye sokar. Bu durumun ardından binanın yangın veya gaz algılama sirenleri sesle ve ışıkla uyarıya geçer. Merkezi kontrol biriminde de alarm oluşturulur.


Bu tetikleme işlemi sonrasında bina kapıları / turnikeleri serbest hale gelir. Algılamanın yapıldığı yere göre yangın ayırıcı kapılar serbest bırakılarak varsa yangının binanın diğer alanlarına geçmesine engel olunur.Genel olarak 2 farklı tipte tasarlanırlar;

  • Adresli Yangın Alarm Sistemleri
    • Adresli yangın alarm sistemlerinde bağlı her elemanın bir adresi vardır. Dolayısıyla kullanıcı yangın alarm paneli üzerinden hangi dedektörden veya uyarı butonundan alarm verildiğini görebilir. Bu sayede kullanıcılar hangi kattaki hangi odadan alarm verildiğini görebilir ve daha kısa sürede olay yerine ulaşır. 
  • Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri 
    • Konvansiyonel yangın alarmları algılayıcıları ve ihbar butonlarını belirli gruplarda (Bölge) toplayarak alarmın hangi bölgeden verildiğini bildirebilirler.  Bu durum kullanıcının bölge içindeki algılayıcıları ve ihbar butonlarını dolaşmasını gerektirir. 


Yangın Alarm Sistemleri

ECF, Alev Dedektörü ECF, Alev Dedektörü
Yeni
Marka: EDS Modeli: ECF
ECF, Alev DedektörüAna Özellikler 4 farklı algılama zamanlayıcısıMor Ötesi Algılama (185~260nm)90° Konik Algılama Alanı Alarm LED göstergesiAlarm sesi (Opsiyonel)Alarm hafıza LED’i12m algılama mesafesi10-30VDC Çalışma Gerilimi Kuru kontak C Röle..
GD-900F, Manyetik Kapı Tutucu, 24VDC, Yer Tipi
Yeni
Marka: Gianni Modeli: GD-900F
GD-900F, Manyetik Kapı Tutucu, 24VDC, Yer Tipi Kapı tutucusu, büyük ölçekli binalarda, yangın merdiveni kapıları arasına monte edilen bir güç kaynağından enerji alan, arıza emniyetli bir ünitedir. Yangın önleme sistemi bir yangın alarmı veya acil durum tespit ettiğinde, kapı kapatıcının kapıyı ka..
FMC-420RW-HSGRD, Adresli Yangın İhbar Butonu FMC-420RW-HSGRD, Adresli Yangın İhbar Butonu
Yeni Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FMC-420RW-HSGRD
FMC-420RW-HSGRD, Adresli Yangın İhbar ButonuDış ortam kullanımına yönelik cam bölmeli analog adreslenebilir manuel yangın butonu, doğrudan alarm tetiklemeli (A tipi), yüzeye monte, kırmızı/ beyazFMC‐420RW Tek Hareketli Yangın Butonları, manuel tetikleme için kullanılır ve Yerel Güvenlik Ağı (LSN) ve..
ROLP-R-LX-W-RF, Flaşörlü Yangın Alarm Sireni ROLP-R-LX-W-RF, Flaşörlü Yangın Alarm Sireni
Yeni
Marka: Bosch Modeli: ROLP-R-LX-W-RF
ROLP-R-LX-W-RF, Flaşörlü Yangın Alarm SireniLX Flaşörlü Sirenler sesli alarmın yanında görsel alarm cihazının da gerekli olduğu çift kullanım uygulamaları içindir.Cihaz, EN54-23 tarafından belirlenen gerekli aydınlatmayı sağlama amaçlı benzersiz bir mercek tasarımına sahiptir. Yanıp sönme hızı ve dü..
FPE-8000-PPC, Panel Denetleyicisi (Premium Lisans)
Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FPE-8000-PPC
FPE-8000-PPC, Panel Denetleyicisi (Premium Lisans) Panel denetleyicisi modüler Bosch yangın alarm panellerinin merkezi bileşenidir. Tüm mesajlar renkli ekranda görüntülenir. Sistemin tamamı, dokunmatik bir ekran aracılığıyla kontrol edilir. Kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü, çeşitli durumlarla uyum..
FPE-8000-SPC, Panel Denetleyicisi (Standart Lisans)
Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FPE-8000-SPC
FPE-8000-SPC, Panel Denetleyicisi (Standart Lisans) Panel denetleyicisi modüler Bosch yangın alarm panellerinin merkezi bileşenidir. Tüm mesajlar renkli ekranda görüntülenir. Sistemin tamamı, dokunmatik bir ekran aracılığıyla kontrol edilir. Kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü, çeşitli durumlarla uyu..
Marka: Bosch Modeli: FMC-120-DKM-G-R
FMC-120-DKM-G-R, Konvansiyonel Yangın Alarm Butonu      ..
Marka: YLI Modeli: YD-603
YD-603, Duvar Montaj Tipi Manyetik Kapı Tutucu YD-603,Duvara monte edilen bir kapı tutucudur. Düşük güç tüketimi özelliği, onu daha çevre dostu ve daha dayanıklı hale getirir. Test için yerleşik serbest bırakma düğmesi ve yerleşik MOV ters akım koruması barındırır.ÖzellikDeğerlerÖlçüler88x88x27(mm)..
FAS‐420‐TP2, Duman Çekiş Dedektörü (2 Algılayıcı Kapasiteli)
Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FAS‐420‐TP2
FAS‐420‐TP2, Duman Çekiş Dedektörü (2 Algılayıcı Kapasiteli) FAS‐420 Serisi Duman Çekiş Dedektörleri, kapsamlı özellikleri ile, Local Security Network (Yerel Güvenlik Ağı) LSN improved version'a doğrudan bağlantı için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar, bölge ve ekipman izlemede erken yangın algıla..
FAS‐420‐TP1, Duman Çekiş Dedektörü (1 Algılayıcı Kapasiteli)
Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FAS‐420‐TP1
FAS‐420‐TP1, Duman Çekiş Dedektörü (1 Algılayıcı Kapasiteli) FAS‐420 Serisi Duman Çekiş Dedektörleri, kapsamlı özellikleri ile, Local Security Network (Yerel Güvenlik Ağı) LSN improved version'a doğrudan bağlantı için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar, bölge ve ekipman izlemede erken yangın algıla..
FAS-420-TT2, Duman Çekiş Dedektörü (2 Algılayıcı Kapasiteli) FAS-420-TT2, Duman Çekiş Dedektörü (2 Algılayıcı Kapasiteli)
Sorunuz
Marka: Bosch Modeli: FAS-420-TT2
FAS-420-TT2, Duman Çekiş Dedektörü (2 Algılayıcı Kapasiteli) FAS‐420 Serisi Duman Çekiş Dedektörleri, kapsamlı özellikleri ile, Local Security Network (Yerel Güvenlik Ağı) LSN improved version'a doğrudan bağlantı için özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar, bölge ve ekipman izlemede erken yangın algıla..
Marka: Bosch Modeli: FPA-2000-PWM
FPA-2000-PWM, Adreslenebilir Panel Kiti Premium LisansFPA-2000-PWM 1 Adet LSN-300A Çevrim kartı ile birlikte gelir. Paneli 4 çevrime kadar genişletebilirsiniz. 3 Adede kadar LSN-300A'yı sepetinize ekleyerek 4 çevrime çıkarabilirsiniz.   4 Çevrime kadar genişletilebilen..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 70 (6 Sayfa)