Sepetiniz

Kişisel ihtiyaçlarınıza daha uygun ve hızlı bir ziyaret deneyimi yaşatmak için kişiselleştirilmiş sayfalar sunulabilmesine olanak sağlayan internet çerezleri kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

HID Mobile Access

HID Mobile Access: Akıllı Telefonlar ve Saatler Artık Giriş Kartınız

HID Mobile Access, günümüzün taşınabilir dünyasında organizasyonun gereksinimlerini destekleyen çözümlerle önderlik ediyor.

HID Mobile Access® akıllı telefonları ve akıllı saatleri kullanarak kapıları açmak için dinamik, kullanışlı ve güvenli bir çözümdür. NFC(Yakın Alan Haberleşmesi) ve Bluetooth Smart'ı destekleyen çözüm, telefonunız bir kapı okuyucusuna veya elektronik kilidine “dokunarak” ya da HID'in “Twist and Go” özelliği ile uzaktan kapıları veya diğer geçiş noktalarını açmak için bir kart haline gelir. 

HID Mobile Access®, müşterilerin HID Secure Identity Services™ portalı üzerinden Taşınabilir Kimliklerini kolayca yayınlamalarını ve iptal etmelerini ve HID Mobile App'i akıllı cihazlarına hızlı bir şekilde indirmelerini sağlayarak genel kullanıcı dostu bir dağıtım deneyimi sunar.

HID Mobil Access®, sezgisel taşınabilir aygıt / okuyucu etkileşiminin yanı sıra, cihazlar ve işletim sistemleri arasında tutarlı bir son kullanıcı deneyimi sunar. Çalışanlar, öğrenciler veya ziyaretçiler cihazlarını, önceden benimsemiş oldukları uygulamalarla uyumlu olarak kullanabildiklerinde uygulamalar daha güçlü hale gelir. HID Global, HID Mobile Access'in herhangi bir işyerinde veya kurumsal uygulamaya yerleştirilmesine izin veren entegrasyon araçları sağlar. 

SİSTEM YAPISI ve İŞLEYİŞİ


 

KULLANIM KOLAYLIKLARI

Kimliklendirme, Telefon veya Akıllı Saat İle
Kullanıcılar, sıkça kart unutma ve kaybetme gibi sorunlarla karşı karşıya kalırlar. Bu sorunun tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik bir sistemi olarna Mobile Access sürekli yanlarında taşıdıkları akıllı telefonu veya akıllı saati bir kart gibi kullanmalarına olanak sağlar. Ek olarak kartın başkasına verilmesi gibi durumları ortadan kaldırır.    
Kartın kaybedilmesi durumunda yeni bir kimliğin sisteme eklenmesi sadece yukarıdaki işleyişi uygulamızı gerektirir.

Akıllı Aygıtlar Kimlik Yerine Kullanılabilir

NFC veya Twist & Go (Eğ ve Geç)
HID Mobile Access NFC'yi (Yakın Alan İletişimi) destekler. Kullanıcı NFC destekli Aygıtı okuyucuya dokundurarak kapıları veya turnikeleri açabilir. Ek olarak Twist & Go (Eğ ve Geç) hareketi belli bir mesafeden kapılar veya turnikeler gibi geçiş noktalarını açmak için kullanılabilir.

Twist & Go


HID MOBILE ACCESS:

  • BLEOSDP-UPG-A-900 Modül ile varolan R10 ve RP10 iClass SE ve multiClass SE okuyuculara,
  • BLEOSDP-UPG-A-910 Modül ile varolan R15 ve RP15 iClass SE ve multiClass SE okuyuculara,
  • BLEOSDP-UPG-A-920 Modül ile varolan R40 ve RP40 iClass SE ve multiClass SE okuyuculara,
  • BLEOSDP-UPG-A-921 Modül ile varolan RK40 ve RPK40 iClass SE ve multiClass SE okuyuculara da uygulanabilir.

Daha Dinamik - Yükseltme kiti şimdi veya gelecekte HID Mobile Access®'i destekler.

Daha Güvenli - Açık Denetimli Aygıt Protokolü (OSDP) modülü, okuyucu ve denetleyici arasında güvenli iletişim sağlar.

Daha Kullanışlı - HID Reader Manager mobil uygulamasıyla birlikte kullanıldığında sahada okuyucu yapılandırmasına ve güncellemelere olanak sağlar. 

Varolan iCLASS SE® ve multiCLASS SE® okuyucuları HID Mobil Access, Açık Güvenli Aygıt Protokolü (OSDP) standardı aracılığıyla daha güvenli uçtan uca iletişimi veya HID Reader Manager taşınabilir aygıt uygulaması aracılığıyla yapılandırma ve ürün yazılımı güncellemelerini sürdürme becerisini desteklemek için yükseltebilirsiniz. Varolan okuyucularınız yukarıdaki modellerden biri ise siz de sisteminizi HID Mobile Access ile çalışır hale getirebilirsiniz. Akıllı telefonlar ve akıllı saatler geçiş kontrol kartı haline dönüşür. Tek yapmanız gereken okuyucuların arkasına BLEOSDP-UPG-A-9xx modülü eklemek ve HID Mobil kimliklendirmeyi uygulamak. 

Kurulumu kolay Bluetooth ve OSDP Yükseltme Kiti, performansı optimize etmek için bir eklenti modülünden ve yapışkan reflektör arka plaka etiketinden oluşur. Her bir kit, bir okuyucuyu HID Mobile Access okuyucusu haline dönüştürmek için uygundur.

Bluetooth özelliği: HID Mobil Access desteğini etkinleştirerek, iOS® ve Android™️ dahil farklı cihazlar ve işletim sistemlerinde tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunar. Okuyucular, "dokun" veya HID Global’in patentli "Döndür ve Git (Twist & Go)" hareket teknolojisine sahip akıllı telefonları kapıları açmak için kullanılabilir. Ayrıca Bluetooth, okuyucuların HID Reader Manager(IOS ve Android) mobil uygulaması aracılığıyla yapılandırılmasını ve güncellenmesini sağlayarak okuyucuların müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yönetilebilmesi ve özelleştirilebilmesi için hız ve verimliliği artırır.

OSDP yeteneği: OSDP iletişim standardı için destek sağlar ve okuyucu ile geçiş kontrol paneli arasında veri aktarımı için gelişmiş iletişim ve güvenlik özellikleri sağlar.