Hanwha Vision, şehir içi trafik için ideal, uç tabanlı bir ANPR çözümü olan RoadWatch'u piyasaya sürüyor

Küresel Görüş Sistemleri çözümü sağlayıcısı Hanwha Vision Europe, şehir içi trafik için ideal, uç tabanlı bir Otomatik Plaka Tanıma (ANPR) çözümü olan RoadWatch'u piyasaya sürdü. RoadWatch, özel olarak seçilmiş altı X serisi kameraya önceden yüklenmiştir ve halihazırda etkinleştirilmiş lisansla hızlı ve kolay dağıtıma olanak tanır. Roadwatch ayrıca daha geniş bir X serisi kamera yelpazesiyle uyumluluk sunan ayrı bir uygulama olarak da mevcuttur. Yeni çözüm, FF Group ile ortaklaşa geliştirildi ve Hanwha Vision'ın uç tabanlı ANPR çözümlerinin daha da genişletilmesidir.

Kentsel ortamlar için idealdir

RoadWatch, şehir trafiğini izlemek için idealdir ve 90km/s (55 mil/s) hıza ve 30m'ye kadar kızılötesi aydınlatma ile giden tek şeritli trafiği kapsar. Yön algılama, RoadWatch'ta yapılandırılabilir ve dörtgen şekilleri nedeniyle bir sahnedeki çoğu alana uyacak şekilde yapılandırılabilen iki tanıma bölgesiyle birlikte gelir. Sezgisel ANPR kurulum sihirbazı ile kurulum kolaylaştırılmıştır.

Uç tabanlı ANPR'nin faydaları

RoadWatch, uç tabanlı çözümlemesi nedeniyle sunucu tabanlı yapay zekaya kıyasla daha düşük bant genişliği gerektirir ve bu da enerji verimliliğini, maliyet tasarrufunu ve sürdürülebilirliği etkileyebilir. Büyük bir sunucu odası bulundurmaya gerek olmadığından sahip olma maliyeti de azalır. Çözümlemeler (analizler) bir cihazda yerel olarak gerçekleştiğinden, yalnızca meta veriler sunucuya geri aktarılır; bu da hiçbir hassas verinin ele geçirilememesi nedeniyle siber güvenliği artırır.

Geliştirilmiş operatör farkındalığı ve öngörüleri

RoadWatch, hızlı durumsal farkındalık için olayları ve önemli bilgileri bir bakışta liste görünümünde görüntüler. Çözüm, her listede tanımlanan araçlar için belirli reaksiyonları tetikleyen liste yönetimiyle birlikte gelir. Örneğin sadece ‘beyaz listede’ olan araçların girişine izin verecek şekilde bariyer açılması. Plaka verileri için toplu yükleme seçeneği ile bunun kurulumu basittir. Operatörler, farklı ülkelerdeki tam ve kısmi plakalar da dahil olmak üzere belirli plakaları belirli bir zaman dilimi içinde bulmak için Akıllı Aramayı kullanabilir.

Operatörlere günün en yoğun saatleri veya haftanın günleri hakkında bilgi verebilen uygulamanın İstatistik işlevi aracılığıyla daha fazla bilgi toplanabilir. Daha fazla analitik işlevselliği ve çözümün çevre koruması ve erişim kontrolü gibi diğer sistemlerle çalışması için WAVE VMS ile entegrasyon kusursuzdur. Kurallar, tanımlanan plakalara göre belirlenebilir; örneğin, bir araç bir sahaya girdiğinde bina aydınlatmasının ve ısıtmasının açılması.

Hanwha Vision ve FF Group uygulaması

RoadWatch, Hanwha Vision ve FF Group arasındaki ortaklık sayesinde mümkün kılınan çeşitli uygulamalardan biridir. Hanwha Vision Europe Ürün ve Pazarlama Müdürü Uri Guterman, bu ortaklığın faydaları hakkında daha fazla bilgi vererek şunları söylüyor: "Hanwha Vision, akıllı video çözümlerimizi artırmak için yenilikçi satıcılarla ortaklık yapıyor ve FF Group bunun en iyi örneğidir. Trafik izleme ve yönetimindeki uzman uygulamalarla FF Group ile yapılan ortaklık, tür, marka, model ve renk tanıma için Yol Yapay Zekası gibi birçok ileri teknoloji ANPR uygulamasının ortaya çıkmasını sağladı.

FF Group CEO'su Oleksandr Osypov şunları söyledi: "Hanwha Vision ile ortaklığımız, Hanwha Vision'ın özel ve yüksek kaliteli kameralarından ve FF Group uygulamalarından yararlanan güçlü bir birleşik teklifle verimli oldu. Bu, ANPR'nin yollarda ve otoparklarda yaygınlığını ve kullanımını artırırken farklı kuruluşların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlıyor."

Bu yılın sonuna doğru planlanan bir sonraki Hanwha Vision ve FF Group uygulaması, otoparklar gibi dur-kalk kurulumlarına odaklanan, Q serisi kameralar için uç tabanlı bir ANPR çözümü olan ParkWatch olacak.