Hanwha Vision, 6 adede kadar kamera için uç tabanlı bir Video Yönetim Sistemi kayıt çözümü olan SolidEDGE kamerayı piyasaya sürüyor

Küresel görüntü çözümü sağlayıcısı Hanwha Vision, yerleşik bir Wisenet WAVE VMS sunucusuna sahip piyasadaki ilk gerçek Katı Hal Sürücü tabanlı kamera (SSD) olan SolidEDGE kamerayı piyasaya sürdü.

Seride iki model vardır: PNV-A6081R-E1T and PNV-A6081R-E2T.  Her ikisi de harici bir sunucu ihtiyacını ortadan kaldırır. Her ikisi de, video çekimlerini depolamak için bir bulut aboneliği veya buluta video yüklemek için yüksek hızlı bağlantı gereksinimini ortadan kaldırarak, yerel olarak yerinde depolanan verilerinizin kontrolünü size bırakır.

Gerçek bir sunucusuz çözüm

SolidEDGE kamera uçta Wisenet WAVE VMS'yi çalıştırır, bu da onun gerçek bir sunucusuz çözüm olduğu anlamına gelir. Maliyetli ve alan tüketen bir sunucuya ihtiyaç duymadan güvenlik ve emniyet sağlayan daha verimli ve uygun maliyetli bir çözüme yönelik artan ihtiyacı karşılar. Bu yenilikçi sistem, VMS çalıştıran Windows sunucuları gibi işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerinin planlanmasını gerektirmez.

Bu, SolidEDGE kamerayı, örneğin ATM'ler, güneş enerji santralleri, elektrik trafo merkezleri, hemzemin geçitler, otobüs istasyonları ve küçük bağımsız dükkanlar gibi bir sunucu veya kaydedici (NVR) için yer olmayan uzak kurulumlar için özellikle cazip hale getirir.

Uzaktan erişim ve yönetim

SolidEDGE kamera, Wisenet WAVE Sync kullanan bulut video yönetimi ile donatıldığından, kullanıcılar Wisenet WAVE Mobil Uygulamasını kullanarak her yerden gözetim sistemine uzaktan erişebilir ve onu yönetebilir. Video çekimleri ve verileri şirket içinde ve buluttan yönetilebilir ve kullanıcılar gözetim sistemlerini kendi özel ihtiyaçlarına göre kolaylıkla özelleştirebilirler.

Güvenilirlik ve güvenlik

SolidEDGE kamera, kenarda güçlü bir donanım sistemi bulunan gömülü Linux işletim sisteminde çalışır. Yerleşik Sağlam Endüstriyel Sınıf SSD, kamera ile kayıt sunucusu veya bulut hizmeti arasında ağ üzerinde video akışına gerek olmadığı için sistemi daha güvenilir ve kaydedilen videoyu daha güvenli hale getirerek geleneksel gözetim sistemlerine göre ek avantajlar sağlar.

SSD, video, veri tabanı ve WAVE kurulum dosyalarının kaydını barındırdığından, herhangi bir olayın gecikmeden yakalanmasını sağlar.

Ek kameralar

Her bir SolidEDGE kamera, 5 adede kadar ek Hanwha kamerasına veya üçüncü taraf ONVIF uyumlu kameralara (3'ü yapay zeka özellikli) bağlanabilir ve kuruluşların, gereksinimler değiştikçe gözetim sistemlerini kolayca genişletmelerine olanak tanır. Bu, SolidEDGE sistemi başına toplam kamera sayısını 6'ya çıkarır ve daha özelleştirilebilir ve esnek bir sistem yapısı sunar.

Depolama seçenekleri

SolidEDGE kamera, 1 TB SSD depolamaya sahip PNV-A6081R-E1T modeli ve 2 TB SSD depolamaya sahip PNV-A6081R-E2T modeli olmak üzere iki depolama seçeneğiyle gelir. Bu, maliyetlerden, alandan ve bakım süresinden tasarruf sağlar.

Yerleşik SSD sürücü, çok çeşitli çalışma sıcaklıklarında güvenilir video depolama sunar. SSD sürücüsünün sağlığı hakkında bilgi sağlayan SSD Durum Yönetimi ile operatörlerin içinin daha da rahat etmesi sağlanır

Dayanıklı tasarım

Ayrıca SolidEDGE kamera, metal korumalı RJ-45 terminali ve kamerayı geçici voltajdan koruyan gelişmiş topraklama çerçeve yapıları gibi güçlendirilmiş dayanıklılık özellikleriyle tasarlanmıştır. Yoğuşmayı önlemek için su buharı kontrolü sağlayan yerleşik bir havalandırma deliği vardır ve kamerayı kaplayan sert kaplamalı kubbe camı da çizilmelere karşı daha iyi direnç sağlar.