Sepetiniz

Kişisel ihtiyaçlarınıza daha uygun ve hızlı bir ziyaret deneyimi yaşatmak için kişiselleştirilmiş sayfalar sunulabilmesine olanak sağlayan internet çerezleri kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Fiyatları görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye iseniz lütfen giriş yapın. Değilseniz lütfen üye olun. Üye olmak ücretsizdir. 

FCP-OT320, Konvansiyonel Optik Duman ve Isı Artış Algılayıcı

FCP-OT320, Konvansiyonel Optik Duman ve Isı Artış Algılayıcı
Sorunuz
FCP-OT320, Konvansiyonel Optik Duman ve Isı Artış Algılayıcı
 • Stok Durumu: Sorunuz
 • Marka: Bosch
 • Modeli: FCP-OT320
 • Ağırlık: 80.00g
 • Boyutlar: 99.50mm x 99.50mm x 52.00mm
 • Stok Kodu: FCP-OT320
 • EAN: 8717332253210
 • GTİP KODU: 853110300019
 • MPN: FCP-OT320

FCP-OT320, Konvansiyonel Optik Duman ve Isı Artış Algılayıcı

FCP‐320 Serisi Konvansiyonel Otomatik Yangın Algılayıcıları; optik, termik ve kimyasal (gaz) duyargaları ve akıllı değerlendirme elektronik aygıtları sayesinde yangın algılama teknolojisinin yeni standartlarını belirliyor. Bu yangın algılayıcılarının en etkileyici özelliği yanlış alarmları önleme yetenekleri ve bunun yanı sıra algılama işleminin hızı ve hassaslığıdır. 8,5 V DC - 30 V DC arasındaki gelişmiş çalışma gerilimi aralığı ve 820 Ω alarm rezistörü veya 470 Ω alarm rezistörü ile dedektör neredeyse tüm konvansiyonel yangın panellerine uygulanabilir.

FCP-OC320 ve FCP-OT320 Çok Duyargalı Dedektörleri, iki algılama ilkesini bir araya getirmektedir. Tüm duyarga sinyalleri kesintisiz şekilde dahili değerlendirme elektronik cihazları tarafından analiz edilir ve birbirleriyle bağlantılandırılır.

Bir sinyal kombinasyonunun, dedektörün programlanmış kod alanına uyması durumunda otomatik olarak bir alarm tetiklenir. Bu duyargaları bağlayarak birleşik dedektörler, gerçekleştirilen işin hafif bir duman, buhar veya toza neden olduğu yerlerde de kullanılabilir.

Optik Duyarga (Duman Duyargası)

Optik duyarga, dağınık ışık yöntemini kullanır. Bir LED, ölçüm odasına ışık gönderir ve burada bu ışık bir labirent yapısı tarafından emilir. Yangın durumunda - duman ölçüm odasına girer ve duman parçacıkları LED'den gelen ışığı dağıtır. Foto diyota düşen ışık miktarı oransal bir elektrik sinyaline dönüştürülür.

Termik Duyarga (Sıcaklık Duyargası)

Bir direnç ağındaki termistör, termik duyarga olarak kullanılır; bu duyargadaki bir analog-dijital dönüştürücü, düzenli aralıklarla sıcaklığa bağlı gerilimi ölçer. 54°C değerindeki maksimum sıcaklık aşıldığında (termik en yüksek) veya sıcaklık belirli bir zaman dilimi içerisinde belirli bir miktar arttığında (termik artışı), sıcaklık sensörü alarm durumunu tetikler.

Kimyasal Duyarga (CO gaz duyargası)

Gaz deuyargasının ana fonksiyonu, yangın sonucunda oluşan karbon monoksiti (CO) algılamaktır; fakat ayrıca hidrojen (H) ve azot monoksiti de algılamaktadır (NO). Duyarga sinyal değeri, gazın yoğunluğu ile orantılıdır. Gaz sensörü, yanıltıcı değerlerin etkin şekilde durdurulması için ek bilgiler sağlar.

Gaz duyargasının servis ömrüne bağlı olarak OC 310 Algılayıcı beş yıllık bir çalışma süresinden sonra C sensörlerini kapatır. Algılayıcı O dedektör olarak işlev görmeye devam edecektir. Bu durumda OC algılayıcının yüksek algılama güvenilirliğinden faydalanmaya devam edebilmek için algılayıcı hemen değiştirilmelidir.

 • Değerlendirme elektronik aygıtları sayesinde yüksek güvenilirlik
 • Optik duyarganın kirlenmesi durumunda eşik değerinin aktif olarak ayarlanması (sapma telafisi)
 • Bir uzaktan harici dedektör alarm ekranının etkinleştirilmesi olanaklıdır
 • Mekanik sökme kilidi (etkinleştirilebilir/devre dışı bırakılabilir)
 • Toz engelleyici bir labirent ve kapak yapısı
Kategorisi
Kategori Yangın Alarm Sistemi
Yangın Alarm Sistemi Özellikleri
Çalışma Şekli Konvansiyonel
YÜrün Tipi Algılayıcı
Algılama Tipi Duman Isı

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Ön sipariş sisteminde;


Ürünlerinizi üretici/dağıtıcı firmadan en hızlı şekilde temin eder ve adresinize göndeririz.

 • Türkiye içindeki dağıtıcıların stoğunda bulunan ürünler aynı gün içinde dağıtıcı firma tarafından size doğrudan gönderilir.
 • Yurt dışı dağıtıcıların / üreticilerin stoğunda bulunan ürünler 4 hafta içinde kargoya verilir.

Eğer ürünün temini mümkün değilse yaptığınız ödemeniz iade edilir.